Haber

CHP, “Bu Felaketi Dayanışmayla Aşacağız. Teşekkürler Türkiye…” Başlıklı Video Yayınladı

CHP’nin sosyal medya hesabı; “Dayanışma içinde bu felaketin üstesinden geleceğiz. Başın sağolsun Türkiyem” başlıklı bir görsel paylaşıldı. Görüntülerde depremden etkilenen illerden ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun illere yaptığı ziyaretlerde çekilen görüntüler yer aldı.

CHP’nin sosyal medya hesabı; “Dayanışma içinde bu felaketin üstesinden geleceğiz. Başın sağolsun Türkiyem” başlıklı bir görsel paylaşıldı. Görselde; Depremden etkilenen şehirlerden görüntüler yer aldı. Ayrıca görselde; CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li büyükşehir belediye başkanları ile birlikte depremden etkilenen illere yaptığı ziyaretler ve depremzedelerin şikayetlerini dile getirdiği anlara yer verildi.

Görüntülerde bir depremzedenin Kılıçdaroğlu; “Bebeklerimiz için mama istiyoruz, bez istiyoruz, su istiyoruz. Önce siz geldiniz. Dün geceden beri ekmeğe ihtiyacımız var. Battaniyemiz yok. Hiçbir şeyimiz yok. Bebeklerimiz için yardım istiyoruz. Anne, çocuk bezi… Önce sen geldin, geceden beri rezil olduk.”

Bir depremzede daha Kılıçdaroğlu; “Arkada birçok yerden sesler geliyor, tıkırtılar geliyor. Termalden gelen ısıyı görüyoruz ama ekip yok, yardım yok, kova yok. Hiçbir şey yapamıyoruz. Betonu kaldıramıyoruz. . Canımızda var’ diye görüldü.

Videonun sonunda bir vatandaşın Kılıçdaroğlu’na “Seninle gurur duyuyoruz”, Kılıçdaroğlu’nun da “Dualarınızı eksik etmeyin” şeklinde yanıt verdiği görüntüler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu