Ekonomi

Göç İdaresi’nin “İstanbul’a 600 bin Suriyeli götürüldü” iddiasının reddi

Göç İdaresi Başkanlığı, bir televizyon kanalında yer alan “600 bin Suriyelinin İstanbul’a götürüldüğü ve bilet fiyatlarının Göç İdaresi tarafından karşılandığı” iddialarının “tamamen gerçek dışı ve hayal ürünü” olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bir televizyon kanalının sabah programında Cumhurbaşkanlığı ve personelinin asılsız açıklamalara maruz bırakıldığı, gerçek dışı verilerin kaynak gösterilmeden iddialarla dolaşıma sokulmak istendiği” belirtildi.

“Yüzyılın en büyük felaketi olarak kabul edilen depremin ardından milletin seferber olduğu günlerde provokasyonun bile sınırlarını zorlayan sorumsuzca açıklamaların kabul edilmesi mümkün değildir.” Söz konusu programda ‘600 bin Suriyelinin İstanbul’a götürüldüğü ve bilet fiyatlarının Göç İdaresi Başkanlığı tarafından karşılandığı’ şeklindeki sorumsuzca açıklamaları kabul etmek mümkün değildir. İddialar tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüdür.” kelimeler yer aldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Deprem bölgesinde yaşayan yabancıların farklı illere gidişleri tescilli ve yetkili olarak sağlanmaktadır. Ayrıca başkanlığımızı ve bu ülkeye en iyi şekilde hizmet eden meslektaşlarımızı sorumlulukları gereğince ortaya koyan yalan beyanları kabul etmiyoruz. Yapıyoruz. başta medya kuruluşlarımız olmak üzere kamuoyunun bu tür açıklama ve iddialarını kabul etmemesi, doğru bilgi için yetkililere saygı duymaması ve resmi kurumları takip etmesi büyük önem arz etmektedir.

bucakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu