Haber

SOL Partisi Datça’dan seçim kararı

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için başvurular devam ediyor. SOL Partisi Datça İlçe Teşkilatı, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Datça Belediye Meclisi adaylığını iki kişiyle açıkladı.

Birgün’de yer alan habere göre, SOL Partisi Datça İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, “Geçen kasım ayında ilçemizde düzenlenen EMEP, DEM, TİP ve TÖP ile birliğimizi ilçemize taşımak için tek tek görüştük. 31 Mart 2024’e kadar toplumsal mücadeleyi daha ileri aşamalara taşımak ve aynı zamanda toplumsal mücadeledeki birliğimizi daha üst düzeye taşımaktır.” Yapılacak yerel seçimlere yönelik ortak tutum geliştirilmesini önerdik. “Bu yaklaşımda anlaştığımızda bir araya gelmeye, buluşmaya, bazen de ortak tavırlar geliştirmeye başladık.”

Açıklamada, “Bu birlikteliğin bir adımı olarak TİP, TÖP, EMEP ve SOL Partisinin 12-13 Ocak tarihlerinde düzenlediği Yerel Yönetimler Çalıştayında yerel yönetimler konusunda mutabakata vardığımız görüldü ve bu bildirildi. Ardından önce DEM Partisi Datça İlçe Teşkilatı, ardından da TİP Datça İlçe Örgütü, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere kendi isimleriyle katılacaklarını duyurdu. Yerel seçimlerde birlikte hareket etmek için gösterdiğimiz çabalar başarılı sonuç vermeyince SOL Partisi Datça İlçe Teşkilatı olarak kendi adaylarımızla seçime katılmak zorunda kaldık. “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde birlikte hareket edemesek bile toplumsal mücadelede birlikte olma ve birlikte hareket etme iradesini oluşturma çabamızdan vazgeçmeyeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu